Opis

Niesamowita przygoda w sercu najbardziej odosobnionej i niedostępnej grupy Dolomitów – w Dolomitach Brenty. Jej strzeliste szczyty sięgają wysokości ponad 3000m n.p.m., a długa i piękna via ferrata delle Bocchette, poprowadzona główna granią, dostarcza niesamowitych emocji i przeżyć oraz niezapomnianych widoków zapierających dech w piersiach. Nie bez powodu określana jest mianem najpiękniejszej żelaznej perci Dolomitów!

Wyjazd na via ferraty w Dolomitach Brenty to przygoda dla koneserów. Polecamy ją dla sprawnych turystów z podstawowym chociaż doświadczeniem w poruszaniu się po via ferratach. Będziemy przemieszczali się via ferratą pomiędzy schroniskami, w których będziemy nocować. Wyjazd na via ferraty Dolomitów Brenty to idealny pomysł dla tych wszystkich, którym kilkugodzinne trasy „żelaznymi drogami”, pod które podjeżdża się samochodem z hotelu, nie wystarczają i którzy chcieliby połączyć pasję via ferrat z zamiłowaniem do wysokogórskich wędrówek. Na naszym wyjeździe w Dolomity Brenty na pewno nie będziecie się nudzić.

Grupa

4-12 osób

Czas

9 dni

Góry

Dolomity Brenty

Aktywność

via ferrata

Zespoły

4 osoby

Cena

500PLN + 930EUR

Kraj

Włochy

Poziom

średni

Program wyjazdu

 1. Dzień 1 – dojazd we własnym zakresie do Włoch do miejscowości Pietramurata w Dolomitach Brenty (ewentualnie w przypadku większej grupy dla chętnych możliwość dojazdu samochodem z Polski z współprowadzącym wyprawę). Przyjazd na miejsce w nocy.
 2. Dzień 2 – zakwaterowanie w 4-osobowych domkach z kuchnią, łazienką, dostępem do wi-fi i basenem. Odpoczynek po podróży, zakupy. Przeszkolenie uczestników w zakresie bezpieczeństwa w górach i poruszania się po via ferratach – zajęcia w terenie na jednej z okolicznych via ferrat.
 3. Dzień 3 – rano przejazd do miejscowości Madonna di Campiglio, przejazd kolejką na Passo Groste w Dolomitach, skąd rozpoczniemy pierwszą część via ferraty delle Bocchette Alta. Nocleg ze śniadaniem w schronisku Tuckett na wysokości 2273m n.p.m.
 4. Dzień 4 – po śniadaniu kolejna część via ferraty delle Bocchette Alta, nocleg i śniadanie w schronisku Alimonta na wysokości 2580m n.p.m.
 5. Dzień 5 – po śniadaniu kontynuacja via ferraty – cześć delle Bocchette Centrale, nocleg w schronisku Pedrotti na wysokości 2487m n.p.m.
 6. Dzień 6 – po śniadaniu wyjście na kolejną cześć via ferraty – delle Bocchette dell’ Ideale, nocleg w schronisku Agostini na wysokości 2405m n.p.m.
 7. Dzień 7 – po śniadaniu kilkugodzinne zejście przez góry do miejscowości Molveno, przejazd na miejsce zakwaterowania w Pietramuracie
 8. Dzień 8 – rano czas wolny na odpoczynek, zakupy, zwiedzanie miejscowości Arco. Następnie wyjazd do domów. Ewentualnie dla chętnych możliwość powrotu samochodem do Polski z współprowadzącym wyprawę.

Cena wyjazdu zawiera

 • opiekę 1 lidera BluEmu na 4 osoby;
 • 3 noclegi w domkach 4-osobowych z kuchnią i łazienką
 • 4 noclegi w schroniskach górskich na wysokości ok. 2500m n.p.m.;
 • wyżywienie – śniadania i obiadokolacje – w schroniskach
 • sprzęt niezbędny do bezpiecznego poruszania się po via-ferratach (kask, uprząż, lonża via ferrata);
 • lokalne przejazdy w trakcie trwania wyjazdu: przejazd z Pietramuraty do Madonny di Campiglio, z Molveno do Pietramuraty po zejściu z gór oraz dwa przejazd z Pietramuraty do Arco;
 • przejazd kolejką wysokogórską z miejscowości Madonna di Campiglio na Passo Groste 2442m n.p.m.
 • ubezpieczenie specjalistyczne KL i NW ( w dniach działalności górskiej rozszerzone o sporty wysokiego ryzyka)
 • pamiątkową koszulkę oraz buffa
 • składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Cena wyjazdu nie zawiera

 • dojazdu do Pietramuraty i z powrotem;
 • dodatkowych nie ujętych w programie posiłków, napojów, atrakcji i wycieczek fakultatywnych.

Sprzęt